LISTOPAD 2014                                                                  FIZYKA                                       

„Od monokryształu Jana Czochralskiego do grafenu”

28 listopada uczniowie klasy 2 LC uczestniczyli w zajęciach interaktywnych, które odbyły się w dawnym Domu Marynarza. Zajęcia dotyczyły  metody wzrostu kryształów, która przyczyniła się do rozwoju elektroniki i układów scalonych. Z powodu jej upowszechnienia i wykorzystywania możemy dzisiaj korzystać m.in. ze smartfonów, tabletów i innych urządzeń mobilnych.

Kilkanaście interaktywnych i multimedialnych stanowisk obsługiwali uczniowie i pracownicy Fundacji, którzy zostali wcześniej przeszkoleni przez studentów Politechniki Warszawskiej. 

 


 

 

     LISTOPAD 2014                                                                  KONKURS                                        

27.11.2014r. w Gimnazjum nr 12 przy ul. Świętoborzyców 40 w Szczecinie już po raz ósmy odbył się Przegląd Form Teatralnych „Razem Przeciw AIDS” organizowany przez Państwowy Powiatowy Inspektor Sanitarny w Szczecinie. Konkurs adresowany był do młodzieży szkół gimnazjalnych, ponadgimnazjalnych i ośrodków szkolno-wychowawczych w Szczecinie. Celem konkursu było ukazanie problemów związanych z ryzykownymi zachowaniami w kontekście zakażeń HIV/AIDS, oczami młodzieży. 

Wspaniale zaprezentowała nasi uczniowie z klasy 1b zajmujac II miejsce.

Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.

  


 


 

 

     LISTOPAD 2014                                                                  KONKURS KURATORYJNY                                          

Edyta Dereń, uczennica klasy 3c zakwalifikowała się do finału Konkursu Chemicznego dla gimnazjalistów województwa zachodniopomorskiego. Trzymamy kciuki za finał i życzymy tytułu laureata.

 

  


 


 

 

     LISTOPAD 2014                                                                                               TEATR                                            

POTRÓJNY SUKCES MATEUSZA CHLUBKA
W X REGIONALNYM KONKURSIE RECYTATORSKIM „SZCZECIŃSKI PARNAS”

 22 listopada 2014 r. już po raz dziesiąty w Teatrze Polskim w Szczecinie odbył się Regionalny Konkurs Recytatorski poświęcony twórczości pisarzy Ziemi Szczecińskiej „Szczeciński Parnas”. Od początku nasza szkoła razem z SP 48 i Stowarzyszeniem Nauczycieli Polonistów współorganizuje ten konkurs. W tym roku wystartowało w nim czterech naszych uczniów: Mateusz Chlubek z 3c, Roksana Jardzewska z kl. 2c, Agata Jaśkiewicz z kl. 2 LB i Ida Komorowska z kl. 2LC.

Uczennice z kl. 3b pod opieką pani Ewy Skobelskiej pomagały w organizacji konkursu, a w czasie przerw między występami częstowały łakociami i kawą spragnionych artystów i gości. W tym roku w roli fotoreportera zadebiutowała Weronika Orlik z kl. 1LA.

Wzorowo spisali się też nasi młodzi konferansjerzy. Karolina Chojnacka i Izabela Kochanowska z kl. 3b, Daria Ciechacka i Aleksandra Bryła z kl. 3LC, bez tremy, jak profesjonalistki, sprawnie przeprowadziły konkurs na poziomie gimnazjum i szkół ponadginazjalnych.

 

Ogromny sukces w X jubileuszowej edycji  konkursu odniósł Mateusz Chlubek. Zajął I miejsce w kategorii szkół gimnazjalnych, otrzymał tytuł Laureata Publiczności.  Mateusz został również uhonorowany nagrodą główną Związku Literatów Polskich oddział w Szczecinie za szczególne walory recytatorskie zaprezentowanych utworów.

GRATULUJEMY MATEUSZOWI I ŻYCZYMY DALSZYCH SUKCESÓW!!!

 

  


 


 

 

     LISTOPAD 2014                                                                                               TEATR                                            

W DNIACH 25, 26, 27, 28 LISTOPADA 2014r. ODBĘDĄ SIĘ PRÓBNE EGZAMINY MATURALNE
Godz. 7.30 – zbiórka młodzieży przed salą gimnastyczną.
Godz. 8.00 – początek egzaminu.

25 listopada – język polski (sala gimnastyczna);
26 listopada - matematyka (sala gimnastyczna);
27 listopada – język angielski (sala gimnastyczna);
- język niemiecki ( klub);
28 listopada - przedmioty dodatkowe (sala gimnastyczna).

W w/w dniach klasy maturalne po zakończonym próbnym egzaminie odbywają lekcje zgodnie z planem ( we wtorek, środę i piątek o 11.45, w czwartek od 10.50), z wyjątkiem ostatnich dla klasy lekcji wychowania fizycznego.

  


 


 

 

     LISTOPAD 2014                                                                                               TEATR                                            

SZKOŁA ŻON W TEATRZE WSPÓŁCZESNYM W SZCZECINIE

W ramach stanowiącej treść podstawy programowej z języka polskiego edukacji kulturalnej dnia 19 listopada 2014 r. klasy 2c, 3c, 2LC i 3LB pod opieką P. M. Malewskiej, P. J. Wnuk i P. A. Hrycyka miały przyjemność zobaczyć najnowsze przedstawienie Teatru Współczesnego „Szkoła żon”. Komedia Moliera demaskuje – tradycyjnie już – ukryte i nieprawdziwe intencje ludzi, role – jak się okazuje – niezmienne i niezależne od epoki. Inscenizacja Justyny Celedy przyciąga uwagę widzów również ciekawą scenografią ukazującą XVII-wieczne francuskie miasto oraz bogatymi rekwizytami, które stanowią ważne element gry aktorskiej. Spektakl naprawdę wart polecenia, zarówno młodzieży gimnazjalnej, jak i licealnej!
                                           

                              A. Hrycyk

         

  


 


 

 

     LISTOPAD 2014                                                      

Sukces sportowy Gimnazjum Nr 14!!!

Drugie miejsce w Szczecinie dla Gimnazjum Nr14 we współzawodnictwie sportowym za rok 2013/2014. 
Z rąk zastępcy prezydenta Szczecina Krzysztofa Soski uczniowie szkoły odebrali czek o wartości 3000zł na zakup sprzętu sportowego. Nasi uczniowie zdążyli Nas przyzwyczaić do zajmowania czołowych miejsc w rywalizacji miedzy szkolnej, już od kilku lat  - dziękujemy Wam za wysiłek, walkę , zaangażowanie, poświęcony czas.
Przed nami kolejny rok ciężkiej pracy, aby powtórzyć ten sam sukces a może zdobyć pierwsze upragnione pierwsze miejsce.


Podziękowania dla kadry nauczycieli wychowania fizycznego.

          

  


 


 

 

     LISTOPAD 2014                                                      MILA NIEPODLEGŁOŚCI

XXVI GOLENIOWSKA MILA NIEPODLEGŁOŚCI

NASZE GIMNAZJALISTKI W GRONIE NAJLEPSZYCH !!!
W Goleniowie odbyły się masowe biegi uliczne z okazji rocznicy odzyskania niepodległości. W tym roku była to już XXVI edycja. Corocznie w imprezie startuje... wielu amatorów biegania. Uczestnicy podzieleni są na kategorie wiekowe od przedszkolaka do seniora. Tegorocznymi gwiazdami biegów byli: mistrz Europy na dystansie 800m – Marcin Lewandowski oraz wicemistrz Europy w biegu na 3000m z przeszkodami Krystian Zalewski.
W zawodach wzięło udział trzynastu naszych uczniów. Świetnie spisały się nasze gimnazjalistki.
W kategorii dziewcząt rocznik 2000 – 2001 zwyciężyła Oliwia Sarnecka z klasy 1d, natomiast na trzeciej pozycji uplasowała się Patrycja Łużyńska z klasy 2d.
W kategorii chłopców najwyżej sklasyfikowany został Krystian Woreta z klasy 3d (12 pozycja, rocznik 1999-1998) oraz Filip Mazurek z klasy 1d (22 pozycja, rocznik 2000-2001).
W każdym biegu sześciu najlepszych zawodników otrzymało nagrody rzeczowe.
Patronat medialny nad imprezą sprawowała TVP Szczecin oraz media lokalne w Goleniowie.
Gratulujemy wspaniałego występu!!!

          

  


 


 

 

     LISTOPAD  2014                                                      IMPREZA NA ORIENTACJE

XXXVII PARKOWA IMPREZA NA ORIENTACJĘ ”JESIEŃ” 

W sobotę 15.11.14 młodzież naszej szkoły uczestniczyła w imprezie na orientację, której organizatorem był Międzyszkolny Klub Sportowy „Wiking”. Spotkaliśmy się przed Netto na Osiedlu Zawadzkiego i spacerkiem udaliśmy do Parku Kasprowicza. Tu, uczniowie otrzymali mapki z zaznaczonymi 8 punktami, które mieli odszukać na terenie parku. W imprezie brało udział 14 uczniów, którymi opiekowali się: Panie Sylwia Kowalczyk,  Maria Kucharska i Pan Radosław Olczyk.

          

  


 


 

 

     LISTOPAD  2014                                       

  Konkurs Młodych Talentów Astronomicznych im. Jana Goodricke’a

Konkurs Młodych Talentów Astronomicznych jest organizowany przez wydawcę Astronomii - jedynego polskiego miesięcznika kierowanego w całości do miłośników astronomii. Konkurs ten ma na celu wyłonienie, wsparcie i promocję uczniów gimnazjów i szkół średnich mających zdolności badawcze i popularyzatorskie w astronomii.
Konkurs trwa od 1 września 2014 roku do 31 marca 2015. W tym okresie uczniowie gimnazjów i szkół średnich, którzy nie ukończyli 20 lat mogą nadsyłać do organizatora konkursu napisane przez siebie artykuły dotyczące astronomii. Najlepsze z nich zostaną opublikowane w miesięczniku Astronomia.

Autorom najlepszych nadesłanych prac zostaną przyznane:
- za 1. miejsce nagroda główna w wysokości 1000 zł
- za 2. miejsce nagroda w wysokości 500 zł
- za 3. miejsce nagroda w wysokości 300 zł
Ponadto wszystkim nagrodzonym autorom przyznana zostaje bezpłatna roczna prenumerata Astronomii.
Do konkursu przyjmowane będą prace z dziedziny astronomii napisane na dowolny temat mogący zainteresować polskich miłośników astronomii. Zalecane jest poruszanie tematów, z którymi miłośnik astronomii zetknąć się może w praktyce, podczas własnych amatorskich obserwacji.
Do konkursu przyjmowane są wyłącznie prace indywidualnych autorów.
Prace nadsyłać można wyłącznie drogą elektroniczną na adres redakcja@astronomia-amatorska.pl . Praca powinna być zapisana w dowolnym formacie czytanym poprawnie przez edytor tekstu Microsoft Word 2003. Grafiki powinny być kolejno ponumerowane, przesłane osobno, w maksymalnej rozdzielczości (ale nie większej niż 5000 pikseli na każdą krawędź) w formacie jpeg (tylko zdjęcia) tiff lub png.
Więcej na stronie : http://www.astronomia-amatorska.pl/szk.html

                              

  


 


 

 

     LISTOPAD  2014                                       

   

Święto Niepodległości w ZSO Nr 4 uczniowie obchodzili nie tylko w czasie uroczystej akademii i spotkania z kombatantami. Dużo się działo na szkolnych korytarzach. Można było obejrzeć plakaty przygotowane przez uczniów, posłuchać jak śpiewają pieśni patriotyczne nieprofesjonaliści ( w konkursie muzycznym mógł wystartować każdy uczeń), udzielić mądrych odpowiedzi w quizie "Co wiem o Józefie Piłsudskim?", a nawet kupić ciasto w biało-czerwonych barwach.
W tych samych barwach występowali także uczniowie w czasie lekcji tego dnia.                                             

                                                                          
                              

  


 


 

 

     LISTOPAD 2014                                        KONKURS PLASTYCZNY

   

Nagroda dla Alicji!

Uczennica klasy III a Alicja Kopciuch zajęła III miejsce w konkursie plastycznym "Świat według Lema" organizowanym przez Gimnazjum nr 12  w Szczecinie.

Celem konkursu było ukazanie wizji przyszłości, inspirowanej twórczością Stanisława Lema, współczesnymi osiągnięciami naukowymi oraz zachęcenie do wizjonerstwa w twórczości plastycznej.


Serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów artystycznych!                                                                

 

 
                                                                                                        


  


 


 

 

     LISTOPAD  2014                                                                   SPORT                                                                                                                    

    
AWANS PIŁKARZY NOŻNYCH!!!

Drużyna Gimnazjum Nr 14 rozegrała dwa ostatnie spotkanie z Gimnazjum Nr 6 (3:1) i Gimnazjum Nr 5 (4:1),w których zdobyła komplet punktów, co dało Naszej szkole awans do dalszych rozgrywek. Zawodnicy "Czternastki" pokazali charakter i potencjał pokonując siedem szczecińskich gimnazjów gromadząc 21pkt. strzelając 30 goli do bramki rywala,a tracąc tylko 7.
 Dziewczęta niestety zajęły trzecie miejsce w grupie i nie awansowały do dalszych rozgrywek.Zabrakło jednego punktu aby cieszyć się z awansu.        
Rywalizując co roku w gronie zawodników klubowych oraz klas piłkarskich jest to trudne zadanie, aby przejść etap eliminacji. Potrzeba zaangażowania, charakteru, pewności siebie, wiary w swoje umiejętności i tego Naszej drużynie nie zabrakło.

Brawa dla wszystkich piłkarzy i piłkarek nożnych!!!                                                                

 

 
                                                                                                        


  


 


 

 

     LISTOPAD  2014                                                                                                                                                                

    
W dniu 7 listopada odbyło się spotkanie  z Panem Aleksandrem Dobą, polskim podróżnikiem, kajakarzem, zdobywcą i odkrywcą. Pan Aleksander Doba jako pierwszy człowiek w historii samotnie przepłynął kajakiem Ocean Atlantycki z kontynentu na kontynent (z Afryki do Ameryki Południowej) wyłącznie dzięki sile mięśni. Opłynął kajakiem Morze Bałtyckie i Bajkał. Również jako pierwszy opłynął całe polskie wybrzeże z Polic do Elbląga oraz Polskę po przekątnej z Przemyśla do Świnoujścia. Był brązowym medalistą mistrzostw Polski w kajakarstwie górskim.

Spotkanie zorganizowała klasa 1b wraz z koło żeglarskim  

                                                                

 

 
                                                                                                        


  


 


 

 

     LISTOPAD  2014                                                                                                                                                                

    Państwowy Powiatowy Inspektor Sanitarny w Szczecinie serdecznie zaprasza do wzięcia udziału w VIII edycji powiatowego Przeglądu Form Teatralnych „Razem Przeciw AIDS”, który odbędzie się 27.11.2014r. w Gimnazjum nr 12 przy ul. Świętoborzyców 40 w Szczecinie w godzinach od 10:00 do 14:00. Konkurs adresowany jest do młodzieży szkół gimnazjalnych, ponadgimnazjalnych i ośrodków szkolno-wychowawczych w Szczecinie. Celem konkursu jest ukazanie problemów związanych z ryzykownymi zachowaniami w kontekście zakażeń HIV/AIDS, oczami młodzieży. Uczestników konkursu (zespoły) prosimy zgłaszać w terminie do 23.11.2013r.

Chętnych prosimy o zgłaszanie się do:
p. Anny Nowak, p. Małgorzaty Janczak lub p. Urszuli Olek.

 

                                                                

 

 
                                                                                                        


  


 


 

 

     PAŹDZIERNIK  2014                                                                                                                                                                

    W dniu 29 października 2014 roku uczniowie klasy 1Lc o profilu medyczno-ratowniczym wraz z wychowawcą p. Anną Nowak odbyli zajęcia laboratoryjne na Wydziale Biotechnologii i Hodowli Zwierząt Zachodniopomorskiego Uniwersytetu Technologicznego przeprowadzone przez pana magistra Krzysztofa Żuka.
Podczas zajęć z "Anatomii serca w praktyce" uczniowie zapoznali się z historią badań nad sercem, jego fizjologią oraz anatomią. Przeprowadzili samodzielną preparację oraz wybarwienie serca.

 

                                                                

 

 
                                                                                                        


  


 


 

 

     PAŹDZIERNIK  2014                                                                                                                                                                

    W dniu 04.11.2014 r. uczniowie XI LO uczestniczyli w odsłonięciu pomnika pamięci i specjalnej wystawy poświęcanej generałowi Stefanowi „Grot” Roweckiemu w Muzeum Sachsenhausen. W programie uroczystości było m.in. spotkanie z bratanicą gen. Stefana „Grot” Roweckiego, prof. Krystyną Rowecką – Trzebicką. Wyjazd został zorganizowany we współpracy z Urzędem Marszałkowskim w Szczecinie oraz Centrum Dialogu „Przełomy” Muzeum Narodowego w Szczecinie.

 

                                                                

 

 
                                                                                                        


  


 


 

 

     PAŹDZIERNIK  2014                                                                                                                                                                

WYŚLIJ E-KARTKĘ DO PANI MAŁGORZATY KRYK

Muzeum Józefa Piłsudskiego w Sulejówku zaprasza do udziału w wydarzeniach II edycji akcji MAMY NIEPODLEGLĄ! 2014.
Wyślij specjalnie zaprojektowana przez Artystów e-kartkę z życzeniami z okazji Narodowego Święta Niepodleglości.
ŚWIĘTUJMY RAZEM w tym wyjątkowym radosnym dniu!
Więcej informacji na: http://www.muzeumpilsudski.pl/strona-glowna

                                     

 

                                                                

 

 
                                                                                                        


  


 


 

 

     PAŹDZIERNIK  2014                                                                                                                                                                

 DRODZY LICEALIŚCI!

Samorząd Uczniowski XI LO jest organizatorem uroczystych obchodów Święta Niepodległości w naszej szkole, które odbędą się 12 listopada. Na część oficjalną na godzinę 12.00 zostali zaproszeni zastępca Prezydenta Miasta Szczecina Bogdan Jaroszewicz oraz członkowie Związku Kombatantów RP i Byłych Więźniów Politycznych – organizacja ta, zrzesza obywateli polskich, którzy walczyli o wolność, suwerenność i niepodległość kraju w formacjach Wojska Polskiego, sojuszniczych armii państw koalicji antyhitlerowskiej, podziemnych organizacjach ruchu oporu oraz byłych więźniów hitlerowskich obozów koncentracyjnych i stalinowskich łagrów.

                                                                

 

 
                                                                                                        


  


 


 

 

     PAŹDZIERNIK  2014                                                                                                                                                                

Mistrzostwa Polski Uczniów w Nauce Języka Angielskiego

Rozpoczęła się rejestracja do Mistrzostw Polski Uczniów w Nauce Języka Angielskiego „Langloo CUP” 2014. Celem przedsięwzięcia jest wyrównanie szans edukacyjnych dzieci i młodzieży w nauce języka angielskiego.
Uczestnikami konkursu mogą być uczniowie i uczennice szkoły podstawowej z klasy 4-6, gimnazjum, jak i szkół ponadgimnazjalnych - technikum lub liceum. Konkurs zostanie przeprowadzony w trzech kategoriach: kategoria pierwsza - indywidualna, kategoria druga - zespołowa oraz w kategorii specjalnej Junior Media.

                                     czytaj więcej

 

                                                                

 

 
                                                                                                        


  


 


 

 

     PAŹDZIERNIK  2014                                                                                                                                                                

Lekcje kulturowe po angielsku i włosku z Aiesec!

Uczniowie naszej szkoły przez cały tydzień mięli okazję uczestniczyć w lekcjach kulturowych w języku angielskim i włoskim prowadzonych przez studentki z Brazylii i Włoch z organizacji studenckiej Aiesec. Gimnazjaliści mięli okazję dowiedzieć się wielu ciekawych rzeczy na temat kultury, muzyki i sztuki innych krajów, a wszystko to w języku angielskim i włoskim!

    

                                     

 

                                                                

 

 
                                                                                                        


  


 


 

 

     PAŹDZIERNIK  2014                                                                   SPORT                                                                                               

PIŁKA NOŻNA NA BOISKACH SZKOLNYCH!!!
Rozgrywki międzyszkolne dobiegają powoli końca. 
Nasi zawodnicy dobrze sobie radzą i jest szansa na awans do półfinałów. W rozgrywkach wystartowały dwie drużyny: żeńska i męska. Drużyna dziewcząt już zakończyła etap eliminacji i czeka na dalsze wyniki, od których zależy dalszy awans. Natomiast chłopcy jeszcze w tym tygodniu rozegrają trzy spotkania decydujące również o dalszej fazie rozgrywek. Trzymajmy kciuki!!!
Wyniki drużyny dziewcząt Gimnazjum Nr 14:
Gm.14 - Gm.12 1:0      Gm.14 - Gm.23 1:0       Gm.14 - Gm.33 3:0  
Gm.14 - Gm.34 3:1      Gm.14 - Gm.27 0:1       Gm.14 - CKS I  0:7
Gm.14 - Gm.31 2:0
Drużyna dziewcząt wygrała 5 spotkań zdobywając 15pkt.strzeliła 10 goli a straciła 9.
Wyniki drużyny chłopców Gimnazjum Nr 14:
Gm.14 - Gm.39   3:0   Gm.14 - Gm.10   0:3   Gm.14 - Gm.27I  3:1
Gm.14 - Gm.23   1:0
           

                                     

 

                                                                

 

 
                                                                                                        


  


 


 

 

     PAŹDZIERNIK  2014                                                                   KOŁO TURYSTYCZNE                                                                                               

I ETAP  TURNIEJU  TURYSTYCZNEGO  OMTTK

W dniu 25.10.2014r.  trzy drużyny z naszej szkoły brały udział w I etapie Ogólnopolskiego Młodzieżowego Turnieju Turystyczno – Krajoznawczego .

Etap ten został przygotowany na Polanie Miodowej, gdzie uczniowie otrzymali do rozwiązania test topograficzny oraz  mapę  , na której było 12 punktów kontrolnych do odszukania w  terenie. Trasa liczyła 3350 m  i należało ją pokonać w ciągu 2 godzin.
 Przed nami jeszcze trzy kolejne etapy. 
Trzymamy kciuki za drużyny z naszej szkoły.
Drużyna z Gimnazjum  pod opieką p. Marii Kucharskiej  w składzie :
1.       
Mikołaj Tomaszewski z kl.3a
2.       
Mikołaj  Grzeszczyk z kl.3b
3.       
Julia Cetnarska z kl.2a

Drużyna z Liceum pod opieką p. Sylwii Kowalczyk w składzie:
1.       Karolina Wnęk kl .2LC
2.       Paulina Lis kl.2LC
3.       
Robert Grelus  kl.2 LC  
oraz
1.Klaudia  Dembowska z kl.1LA
2.Oskar Piotrowski  z kl 1 LA                                                                   ZDJĘCIA                                                      

 

                                                                

 

 
                                                                                                        


  


 


 

 

      PAŹDZIERNIK 2014                                                                                              SPORT

 Sztafetowe Biegi Przełajowe  -awans dziewcząt do finałów wojewódzkich

07.10.14r. w Lasku Arkońskim odbyły się zawody międzyszkolne p.n. Sztafetowe Biegi Przełajowe. Rywalizacja polegała na tym, że każda szkoła wystawiała zespól składający się z dziesięciu uczniów. Każdy z nich musiał pokonać dystans 1000m  w biegu sztafetowym.
Bardzo dobrze spisały się ucznnice naszego gimnazjum. Dziewczęta zajęły  I miejsce, uzyskując awans do finału wojewódzkiego, natomiast chłopcy uplasowali się na V pozycji.
   
Skład reprezentacji gimnazjum:
 chłopcy                                                                                  dziewczęta

  1. Wichorowski Bartek 3.28                1.  Łaska Krystyna            3.38
  2. Olender  Rafał           3.50                 2.  Kołpiewicz Julia            3.47        
  3. Kernstein Damian     3.35                3.  Koczalska Ola               3.42
  4. Kopecki Lesław         4.32                 4.  Suszczyńska Klaudia    4.04
  5. Kizyma Adrian          3.35                 5.  Iglewska Klaudia          3.50
  6. Hedrych Łukasz        3.45                 6.  Pływaczyk Weronika    4.24
  7. Postrożny Michał       3.36               7. Machula Oliwia              4.09
  8. Mazur Karol              3.35                8.  Runke Natalia                4.14
  9. Klimczak Kamil         4.16              9.  Sarnecka Oliwia            3.46
  10. Woreta Krystian        3.16            10. Łużyńska Patrycja        3.27    Gratulujemy udanego występu  !!!      PAŹDZIERNIK 2014                                                                                              SPORT

DZIEŃ SZTAFET
Chłopcy – I miejsce !!!
              Dziewczęta – II miejsce !!!               

Kolejny raz świetnie zaprezentowali się uczniowie Gimnazjum nr 14 w zawodach międzyszkolnych. Tym razem  dziewczęta i chłopcy rywalizowali z uczniami innych szczecińskich szkół w imprezie lekkoatletycznej pod nazwą „Dzień Sztafet”. Każda szkoła mogła wystawić cztery sztafety: 4x100m, 4x400m, szwedzką (400,300,200,100) oraz olimpijską (800,400,200,100). Poszczególne sztafety zdobywając miejsce w pierwszej trójce otrzymywały medale. Dodatkowo prowadzona była punktacja zespołowa (suma punktów za uzyskane miejsca poszczególnych sztafet).    CZYTAJ WIĘCEJ      PAŹDZIERNIK 2014                                                                                              SPORT

Na stadionie lekkoatletycznym po raz kolejny przeprowadzono zawody lekkoatletyczne pn. DZIEŃ SZTAFET SPG, w których brały udział uczennice naszego liceum. W konkurencjach uczetniczyły w:

- sztafecie olimpijskiej (800, 400, 200, 100m)-Wiktoria Krawczuk, Julia Hirchy-Żak, Klaudia Dembowska, Kamila Fabiańczyk i osiągając  VI wynik

-szwedzkiej (400, 300, 200, 100m)-Marianna Kiser, Katarzyna Gołacka, Katarzyna Bany zajmując V miejsce

-4x400m-Marta Król, Kinga Łyskawa, Ida Jędrzejewska, Iza Baranowska stając na 3 miejscu podium-
4 x100m-Natalia Rybczonek, Paulina Małek, Aleksandra Karwik, Joanna Rychlewska zdobywając brązowe medale

Reprezentacja 11 LO w ogólnej klasyfikacji zajęła III miejsce wspólnie z VI LO.

Gratulujemy!      WRZESIEŃ 2014                                                                                              SPORT

LIGA BIEGOWA - I rzut (jesień 2014)
Nasze dziewczęta i chłopcy w gronie najlepszych szkół w mieście!

 W dniach 24.09.14r. (dziewczęta) i 25.09.14r. (chłopcy) rozegrane zostały zawody lekkoatletyczne szkół gimnazjalnych p.n. Liga Biegowa. Zawody miały charakter rywalizacji w swoich kategoriach wiekowych. Osobno startowały klasy pierwsze, drugie             i trzecie. Uczniowie mieli możliwość konkurowania na trzech dystansach: 100m, 300m, 600m (dziewczęta) i 1000m (chłopcy).

Na wynik zespołu składa się suma punktów uzyskanych przez uczniów                                 w poszczególnych konkurencjach – punktuje jedna osoba z konkurencji.

Czytaj więcej


      WRZESIEŃ 2014                                                                                              WYBORY

W wyniku wyborów wyłoniony został nowy Samorząd Uczniowski XI LO. Progiem wyborczym było uzyskanie 5 głosów.

   Do SU kandydowało 22 uczniów, 13 z nich osiągnęło wymagany wynik.

     Najwyższy wynik osiągnęli:

- Krzysztof  Rygielski z kl 1LC ( 39 głosów)

- Albert  Pietrzkiewicz z kl 3 LA ( 33 głosy).

Frekwencja uprawnionych do głosowania wyniosła 80%.

Gratuluję wybranym i zapraszam wszystkich członków nowego SU do wytężonej pracy.

Opiekun SU XI LO Małgorzata Kryk

Czytaj więcej


      WRZESIEŃ 2014                                                                                              SPORT

SZKOLNA LIGA LEKKOATLETYCZNA SZKÓŁ GIMNAZJALNYCH

 Dziewczęta Gimnazjum nr 14 – II miejsce w Szczecinie !                       Chłopcy na III pozycji !

 Bardzo dobrze spisali się nasi uczniowie reprezentujący             Gimnazjum nr 14 w zawodach lekkoatletycznych p.n. Szkolna Liga Lekkoatletyczna. Chłopcy uplasowali sie na III pozycji,  natomiast dziewczęta zajęły II lokatę. 

Niestety zajmując drugie i trzecie miejsce nie awansowalismy do grona najlepszych szkół w województwie (startują mistrzowie powiatów).

W  Szkolnej Lidze Lekkoatletycznej szkoła wystawia 15 zawodników w konkurencjach: 100 ppł –dzw./110 ppł-chł., 100, 300, 600 dzw./1000 chł., w dal , kula, wzwyż, dysk, oszczep, sztafeta 4x100. Wyniki uzyskane przez zawodników przeliczane są na punkty z tabel lekkoatletycznych. Suma punktów uzyskanych przez poszczególnych uczniów daje wynik końcowy zespołu.

Czytaj więcej


      WRZESIEŃ 2014                                                                                              SKKT

Śladami  Quistorpów –szczecińskich filantropów
 W sobotę 27.09.14, uczniowie naszej szkoły uczestniczyli w inauguracji „Leśnych sobót”. Wędrowaliśmy żółtym i zielonym szlakiem w Lasku Arkońskim. Zwiedziliśmy ruiny wieży Quistorpa. Wybudowana została na polecenie Martina Quistorpa  w 1904 roku w hołdzie dla ojca Johannesa , szczecińskiego fabrykanta i filantropa, fundatora wielu inwestycji miejskich. Przed II wojną światową budowla była otoczona licznymi alejkami i stanowiła punkt docelowy niedzielnych wycieczek do lasku. Dolna kondygnacja w stylu neoromańskim mieściła kawiarnię letnią. Jej dach był tarasem widokowym. Z wieży ( 45 m) można było oglądać malowniczą panoramę Szczecina. Budowla nie przetrwała wojny. Dokładnie nie wiadomo, czy wysadzili ją Niemcy, czy zniszczyły alianckie naloty. Ruiny wieży obok m.in. Jasnych Błoni, Parku Kasprpwicza, willi dawnych dzielnic Westendu i Neu Westendu znalazły się na wytyczonej w 2008 roku ścieżce edukacyjnej "Śladami Quistorpów". Po obejrzeniu wieży, udaliśmy się na metę złazu do  Młodzieżowego Ośrodka Socjoterapii im. Brata Alberta. Tu przygotowano dla nas kiełbaski, gorącą herbatę, soki. Wielu uczniów wzięło udział w minikonkursach krajoznawczych i zdobyło nagrody. Słoneczna pogoda sprzyjała rozmowom przy ognisku. Posileni, wróciliśmy do domu. W spacerze wzięło udział 24 uczniów, którymi opiekowali się: Pani Ewa Podbrzeska, Pan Radosław Olczyk i Pani Maria Kucharska.

                                                                      Z turystycznym pozdrowieniem SKKT


      WRZESIEŃ 2014                                                                                              SPORT

25 września 2014 roku na stadionie przy ulicy Litewskiej w Szczecinie odbyły się międzyszkolne zawody lekkoatletycznew ramach SZKOLNEJ LIGI LEKKOATLETYCZNEJ Szkół Ponadgimnazjalnych. W kategorii chłopców uzyskaliśmy:
bieg na dystansie 100 m chłopców:

1.  Śliwak Patryk                   kl. II LA     - uzyskał czas 12,44 sek.
2.  Cieciera Adrian                kl. I LC       - uzyskał czas 12,74 sek.  

bieg na dystansie 400 m chłopców:
1.     
 Karczmarski Gracjan        kl. III LC - uzyskał czas 63,30 sek.
2.     Stanosz Michał                 kl. III LC - uzyskał czas 66,09 sek.

 skok w dal:
1.
 Mondzelewski Cezary     kl. II LC - uzyskał wynik 5,94 m 

pchnięcie kulą – 6 kg:
1.       
Kiljan Michał       kl. III LC - uzyskał wynik  10,31 m
2.      Biel Łukasz          kl. III LC - uzyskał wynik    7,29 m 

sztafeta 4x100 m chłopców:
1.       
 Lisiecki Piotr                    kl. II LA
2.      Kręgiel Bartosz                 kl. II LC
3.      Mondzelewski Cezary      kl. II LC
4.      Tercjak Daniel                  kl. II LC 
sztafeta uzyskała czas 52,96 sek. zdobywając VIII miejsce

Cezary Mondzelewski w skoku w dal zajął I miejsce zdobywając złoty medal. GRATULUJEMY !!!


      WRZESIEŃ 2014                                                                                              SKKT

IMPREZA NA ORIENTACJĘ

     20 września 2014 roku, odbyła się XXXV edycja Parkowej Imprezy na Orientację "LATO". Trasa  o długości około 1,7 km rozstawiona była na terenie Parku Kasprowicza. Łącznie uczestniczyło 94 uczestników w 46 zespołach. Uczniowie naszej szkoły dzielnie  pokonali  wyznaczoną trasę  odszukując punkty kontrolne. Pogoda dopisała nam  w czasie imprezy zadowoleni i pełni wrażeń zakończyliśmy  rajd. Zapraszamy na kolejne  imprezy turystyczne.
Opiekunami rajdu były panie :
 Sylwia Kowalczyk i Sonia Pańczuk- Mura


      WRZESIEŃ 2014                                                                                              PUM

    W dniu 23.09 uczniowie klasy 2LC w ramach XIV Zachodniopomorskiego Festiwalu Nauki brali udział w warsztatach „Tkanki organizmu człowieka – morfologia, funkcja, lokalizacja oraz identyfikacja”, oraz wysłuchali wykładu dr hab. n. med. M. Kurzawskiego pt. „Dlaczego różnie reagujemy na niektóre leki” i wykładu dr hab. n. med. prof. PUM A. Mahoy-Mokrzyńskiej pt. „Marihuana – narkotyk, używka czy lek?” Zajęcia te zorganizował Pomorski Uniwersytet Medyczny w Szczecinie.


      WRZESIEŃ 2014                                                               SPORT

15 września 2014 roku na stadionie lekkoatletycznym przy ulicy Litewskiej w Szczecinie odbyły się zawody sportowe szkół ponadgimnazjalnych. Drużyna chłopców uzyskała następujące wyniki:

 LEKKOATLETYCZNY DZIEŃ SZTAFET
 Szkół Ponadgimnazjalnych Chłopców
15 września 2014 r.

 sztafeta olimpijska chłopców:

 1.   800m  Karczmarski Gracjan   kl. III LC
2.   400m   Stanosz Michał           kl. III LC
3.   200m   Biel Łukasz                 kl. III LC
4.   100m   Kiljan Michał              kl. III LC
sztafeta zajęła VIII miejsce  uzyskując czas biegu: 4.23,22 min.

sztafeta szwedzka chłopców: 

1.   100m  Mondzelewski Cezary   kl. II LC
2.   200m   Lisiecki Piotr                kl. II LA
3.   300m   Tercjak Damian             kl. II LC
4.   400m   Kręgiel Bartosz             kl. II LA
sztafeta zajęła VII miejsce  uzyskując czas biegu: 2.26,96 min.

 sztafeta 4x100 m chłopców:

 1.   Cieciera Adrian               kl.  I LC
2.   Dobies Daniel                 kl.  I LB
3.   Szymański Maciej          kl.  I LA
4.   Orzoł Bartosz                 kl. II LA

sztafeta zajęła VI miejsce  uzyskując czas : 52,47 min.


      WRZESIEŃ 2014                                                               KONKURS

UWAGA:

Konkurs
na graficzny projekt naszej strony www

 
REGULAMIN  KONKURSU

I. Organizator: Samorząd  Szkoły

II. Cele konkursu:
      wyłonienie najlepszego projektu nowej strony internetowej
      zaangażowanie społeczności  uczniów do tworzenia medialnego                         wizerunku szkoły,
      rozwijanie twórczej aktywności uczniów,
      propagowanie wśród młodzieży grafiki komputerowej jako środka wyrazu w twórczości artystycznej.

                                                                        czytaj więcej